Всі види тканин діляться на натуральні, створені штучним шляхом, що поєднують в собі волокна обох типів.

Натуральні

– Шкіра відноситься до ексклюзивних матеріалів. Він відмінно виглядає в будь-якому кольорі, може мати тиснення, відрізняється ексклюзивністю. Висока ціна, пустотливі дитячі ручки, кігті тварин є перешкодою для замовлення шкіряних диванів і крісел.

– Гобелен в своєму складі має шовкову і вовняну частини. Він відрізняється візерунками і цілими зображеннями, в процесі використання не втрачає свого початкового кольору і фактури. Чи не боїться сонця, зносостійкий, е до кінця очищаються складні плями.

– Льон відрізняється щільністю структури, умінням зберігати кольору для дивана. Хороший антистатик, він не провокує роздратування у алергіків.

Підбір тканини для дивана

– Бавовна вважається бюджетної оббивкою. При активному використанні дивана матеріалу може вистачити на рік-півтора, потім тканину втратить привабливість.

Синтетичні

Роль штучного типу тканин – імітація натуральних аналогів.

– Олефін нагадує шерсть. Він стійкий до зношування, нейтральний до хімічних засобів, витримує часту вологе обробку.

– М’який акрил не псується від плям органічного характеру, хімічних сполук у вигляді кислот і солей, допускається прання з милом.

– Залежно від типу, нейлон з вигляду може нагадувати трикотажну тканину або оксамит. Добре витримує приватні навантаження, але боїться сонячних променів. Легко переносить вологу обробку.

Підібрати забарвлення дивана

– Ацетат легко розпізнати за рахунок сильного блиску. Він не утворює складок, чиститься мильною водою. Більше використовується, як добавка, ніж як самостійна тканину, так як не любить тертя й контакту з органічними сполуками.

– Поліестер надійний в плані експлуатації: довго зберігає свій вигляд, не боїться комах, сонця. Формостабілен, чиститься засобами побутової хімії.

– Рáйон імітує шовк. Витримує навантаження, славиться м’якістю. Очищення масел і інших жирних плям викликає складності.

Комбіновані матеріали

Якщо раніше синтетичним тканинам, як новинкам, виявлялося більшу довіру, то зараз через повітронепроникності і відсутності можливості підтримувати тепло людського тіла їх використовують, як добавки.

– Шенілл буде служити стільки, скільки сама меблі. Він зручний в експлуатації, тому застосовується в меблів дитячої та дорослої категорії. Виключаються потертості, м’яття, потускнение фарб. Клейова різновид тканини вимагає акуратного підходу: вона боїться води і спиртових сполук.

– Микрофибра дає приємні тактильні відчуття, не електризується, витримує тривале застосування.

– Флок з велюром поповнюють групу ворсових тканин. За рахунок ткання флок більш міцний, ніж клеєний велюр. Флок проявляє неприємні статичні властивості, накопичуючи потенційний заряд, але не отримує зачіпок після кігтів тварин, а велюр має більш високу вартість.

– Жаккард використовується там, де хочуть створити рельєфний малюнок. Зроблений він на основі бавовни, але отримав гідрофобні властивості. Друкований еаккард має меншу щільність матеріалу і боїться світла.

-Кожзаменітель при хорошій вироблення візуально нагадує натурального побратима. При цьому він більш міцний на розтягнення і еластичний. Використовується в меблів для домашнього, офісного та громадського призначення.

Класифікація за призначенням

1. Диван або кухонний куточок в приміщенні для приготування і / або куштування їжі. Матеріал для меблів не повинен вбирати запахи, зате йому слід бути стійким до змивання пилу, що випадково потрапив жиру, брудних плям. Найкращий варіант – штучний прототип шкіри.

2. Тільки уявіть, як емоційно виглядає футбольний матч, улюблений серіал або дитячий мультфільм у вітальні! А якщо при цьому ще й їсти? Меблева тканина в диванно-крісельному комплекті вибирається грязеустойчівой. Домашній улюбленець або друзі не будуть розташовуватися на краєчку, а постараються влаштуватися зручніше. Тому друга важлива вимога, що пред’являється до тканини – зносостійкість. Сюди краще вибирати синтетичні тканини.

3. Щоб сон був комфортним, в тканини софи, тахти, дивана бажано наявність натуральних волокон в кількості 50 … 100%. Гобелен, флок, замша або велюр при акуратному застосуванні стануть зручними в експлуатації.

Длінноворсового тканин краще уникати, так як вони є збирачами пилу і можуть стати притулком для розвитку популяцій особин біологічного характеру.

4. Найбільш непередбачуваним приміщенням є дитяча. Тут відбувається активна робота з фарбами, пластиліном, фломастерами, клеєм і домогтися регулярної і повної чистоти оббивки просто не вдасться.

При цьому тканина повинна бути з природних складових та антиалергенні. Скотчгард, флок, шенилл, щільний, барвистий бавовна цілком підійдуть для меблевих експериментаторів, яким потай захочеться дізнатися, наскільки відрізняються їхні твори на папері в порівнянні з диваном.

Матеріали для оббивки, матеріали для оббивки м’якої, матеріали для оббивки м’яких меблів купити, матеріали для оббивки м’яких меблів купити Київ, Комбіновані матеріали.

5/5 - (1 vote)